Formularz podatkowy PIT-28 2013 zmuszone będą wypełnić wszystkie osoby, których przychód w roku podatkowym pochodził z tytułu prowadzenia indywidualnej pozarolniczej działalności gospodarczej opodatkowanej ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych lub prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej prowadzonej w ramach spółki jawnej bądź spółki cywilnej, która objęta została ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Rozliczanie się poprzez deklarację podatkową PIT 28 2013 będzie także obowiązkowe dla podatników, których przychody pochodzą z umów najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy czy innych umów, które miały podobny charakter i opodatkowane były ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Sposobów na wypełniania rocznych zeznań podatkowych PIT 28 2013 jest wiele, a każdy z nich ma swoje plusy i minusy.

Ręczne wypełnianie druków podatkowych PIT-28 2013

Krótko mówiąc, jest to najstarsza i najmniej skuteczna metoda. Ręczne wypełnianie rocznego zeznania podatkowego PIT 28 2013 wiąże się z możliwością popełnienia wielu błędów, przede wszystkim dotyczących kwestii rachunkowej. Musimy również posiadać szeroką wiedzę z zakresu prawa podatkowego oraz sposobów wypełniania druków podatkowych. Sami będziemy zobowiązani wiedzieć, jakie załączniki powinniśmy dołączyć do naszej deklaracji podatkowej PIT 28 2013, a także z jakich ulg podatkowych chcemy skorzystać i czy ulgi te nam przysługują.

Wypełnianie deklaracji PIT 28 2013 przez formularze interaktywne

Metoda znacznie lepsza od swojej poprzedniczki, jednakże wciąż nie jest doskonała. Druki interaktywne upraszczają procedurę obliczeń należnych kwot podatku w zależności od stawek ryczałtu, jednakże nie pomogą nam w wyborze ulg podatkowych czy załączników do deklaracji podatkowych. Nadal wymagana jest odpowiednia wiedza w zakresie prawa podatkowego i wypełniania druków PIT 28 2013.

Wypełnianie deklaracji Program  PIT-28 2013 przez specjalny program

Specjalne programy przygotowane w celu pomocy podatnikom przy wypełnianiu rocznych zeznań podatkowych są najnowocześniejszym sposobem, który jest polecany wszystkim osobom, które chcą zaoszczędzić czas, pieniądze i nerwy. Specjalny program samodzielnie wypełni deklarację podatkową PIT 28 2013 po wprowadzeniu odpowiednich danych przez użytkownika, a także zapyta, z jakich ulg podatkowych chcemy skorzystać i na tej podstawie wypełni odpowiednie załączniki. Tutaj na stronie znajdziesz więcej

Formularz pit-28